287. ZAVJETNO HODOČAŠĆE VJERNIKA GRADA ZAGREBA U MARIJU BISTRICU (8.- 10. rujna 2018.)

Ovogodišnje 287. po redu zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj, u duhu pripreme za Sustet Hhrvatskekatoličke mladeži u Zagrebu 2020. , odvija se pod geslom Što god vam rekne, učinite!

Program:

Subota, 7. rujna

Hodočasnici-pješaci iz Zagreba prema Mariji Bistrici organizirano kreću:

1. Ispred zagrebačke katedrale preko Sljemena. Blagoslov hodočasnika u katedrali je u 5 sati. Sv. Misa u sljemenskoj kapeli je u 9 sati.

2. Iz Čučerja preko Laza. Misno slavlje u crkvi u Čučerju bit će u 10:30 sati.

3. Iz Sesveta preko Laza. Misno slavlje u Sesvetama u 9:00 sati.

Ulazna procesija od kapele sv. Ladislava do svetišta u Mariji Bistrici kreće u 18.30 sati, a procesiji se pridružuju Nadbiskup i biskupi, te mladi Zagrebačke nadbiskupije, sudionici Nadbiskupijskog hodočašća mladih u Mariju Bistricu, prati je limena glazba, a vjernike u Svetištu pozdravlja bistrički župnik.

U 20 sati je Služba svjetla – hodočasnička procesija sa svijećama na Kalvariji.

U 22:30 - mladi Zagrebačke nadbiskupije organiziraju klanjanje pred Presvetim.

Nedjelja, 8. rujna

U prijepodnevnim satima vjernici organizirano dolaze autobusima ili osobnim automobilima u Mariju Bistricu.

Polazak autobusa iz naše župe u 7:00:

Prijaviti se možete do ponedjeljka, 2.9. u župnom uredu. Cijena je 50kn.

U 9 sati bit će zajednička pobožnost križnog puta u organizaciji mladih Zagrebačke nadbiskupije.

U 11 sati – zavjetna hodočasnička procesija od kapele „Ave Maria“ s likom Majke Božje Bistričke prema Crkvi na otvorenom bl. Alojzija Stepinca. Procesiju predvodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

U 11.30 sati – svečano euharistijsko slavlje predvodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

U 15 sati – zajednički oproštaj u bazilici Majke Božje Bistričke. Prigodnu riječ hodočasnicima upućuje Nadbiskup.