289. ZAVJETNO HODOČAŠĆE VJERNIKA GRADA ZAGREBA U MARIJU BISTRICU (12.- 13. rujna 2020.)

Ovogodišnje 289. po redu zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj, odvija se pod geslom O, pomozi palom svijetu koji želi ozdravljenje.

Program:

Subota, 12. rujna

Hodočasnici-pješaci iz Zagreba prema Mariji Bistrici organizirano kreću:

1. Ispred zagrebačke katedrale preko Sljemena. Blagoslov hodočasnika u katedrali je u 5 sati. Sv. Misa u sljemenskoj kapeli je u 9 sati. Sv Misu predvodi mons. Ivan Šaško.

2. Iz Čučerja preko Laza. Misno slavlje u Čučerju bit će u 10:30 sati. Sv Misu predvodi mons. Mijo Gorski

Mladi naše župe kreću pješice u 8:00 ispred župne crkve prema Čučerju.

3. Iz Sesveta preko Laza. Misno slavlje u Sesvetama u 9:00 sati.

Po dolasku u Mariju Bistricu na prostoru "crkve na otvorenom bl. Alojzija Stepinca" održat će se prigodna kateheza i pokorničko bogoslužje uz mogućnost za osobnu ispovijed.

U 20 sati je Služba svjetla – hodočasnička procesija sa svijećama na Kalvariji.

Nedjelja, 13. rujna

Iz naše župe, zbog epidemioloških razloga, ove godine nema organiziranih hodočasničkih autobusa. Župljani, a posebno mladi pozvani su sa svojim obiteljima, sudjelovati na ovogodišnjem hodočašću (pješke ili osobnim prijevozom).

U 9 sati - zajednička pobožnost križnog puta

U 11 sati – svečano euharistijsko slavlje predvodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

U 15 sati – zajednički oproštaj