291. ZAVJETNO HODOČAŠĆE VJERNIKA GRADA ZAGREBA U MARIJU BISTRICU (10.- 11. rujna 2022.)

Ovogodišnje 291. po redu zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba Majci Božjoj Bistričkoj, odvija se pod geslom "Hvala ti, Majko, vijek' uz nas budi. Tko će nam pomoći, ako ne ti?".

Program:

Subota, 10. rujna

Hodočasnici-pješaci iz Zagreba prema Mariji Bistrici organizirano kreću:

1. Ispred zagrebačke katedrale preko Sljemena. Blagoslov hodočasnika kod katedrale je u 5 sati. Sv. Misa u sljemenskoj kapeli je u 9 sati. Sv Misu predvodi mons. Ivan Šaško.

2. Iz Čučerja preko Laza. Misno slavlje u Čučerju bit će u 10:30 sati. Sv Misu predvodi mons. Mijo Gorski

Mladi zagrebačke nadbiskupije kreću vlakom s Glavnog kolodvora u Zagrebu u 7:20 prema Konjščinii, odakle će pješke oko 9:00 krenuti prema Mariji Bistrici.

Po dolasku, mlade očekuje program u crkvi na otvorenom bl. Alojzija Stepinca, a smještaj će biti organiziran u školi i šatoru.

Prijaviti se možete našoj župnoj animatorici Chiari Peša.

Detaljni raspored hodočašća mladih možete vidjeti ovdje

3. Iz Sesveta preko Laza. Misno slavlje u Sesvetama u 9:00 sati.

Po dolasku u Mariju Bistricu na prostoru "crkve na otvorenom bl. Alojzija Stepinca" održat će se prigodna kateheza i pokorničko bogoslužje uz mogućnost za osobnu ispovijed.

U 18:30 je ulazna procesija od kapele sv. Ladislava do bazilike

U 20 sati je Služba svjetla – hodočasnička procesija sa svijećama na Kalvariji.

Nedjelja, 11. rujna

Iz naše župe, župljani koji se prijave, krenut će organizirano autobusima prema Mariji Bistrici. Polazak autobusima je u 7:00. (prijave se primaju u župnom uredu do nedjelje 4.9.2022)

U 9 sati - zajednička pobožnost križnog puta

U 11 sati – svečano euharistijsko slavlje predvodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.