SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI 26. I 27. TRAVNJA U VARAŽDINU

Grad Varaždin, Varaždinska biskupija i mladi Varaždinske biskupije POZIVAJU VAS!

NA ŠTO?

Na Susret hrvatske katoličke mladeži 2008. ili kraće SHKM 2008.  Nakon Rijeke, Osijeka, Šibenika i Pule, ovo je peti po redu SHKM, a domaćin je grad Varaždin tj. Varaždinska biskupija. Susret će se održati pod geslom “Bijahu postojani…” (Dj 2,42).

SHKM svake druge godine okuplja mlade vjernike iz čitave naše Domovine, te Hrvate koji žive u inozemstvu.

Sam Susret traje dva dana. Prvoga dana održava se središnji događaj, svečana sveta misa, na kojoj će sudjelovati oko 20 000 mladih i svi hrvatski biskupi. Drugog dana prijepodne mladi će sudjelovati u programu po župama gdje će biti smješteni i slavit će misu sa svojim domaćinima.

ZAŠTO?

Da se ponovno prisjetimo vrednota Prve Crkve koja je “bila postojana u nauku apostolskom, u zajedništvu, u lomljenju kruha i u molitvama”, da zajedno s mladima iz čitave Hrvatske i šire na samom Susretu u Varaždinu za te vrednote molimo, jedni druge ohrabrimo i Gospodina slavimo.

KADA?

U subotu, 26. travnja i nedjelju, 27. travnja 2008. godine.

GDJE?

U gradu Varaždinu i župama Varaždinske biskupije.

KAKO?

Prijavi se svom župniku ili vjeroučitelju (Mario ili Margareta). Oni će te znati uputiti!

I JOŠ…

Razmisli, ohrabri se, odluči se i dođi!