MJEŠOVITI ZBOR PAPE DOBROG GOSTOVAO U SALZBURGU 10. I 11. SIJEČNJA 2026
Tijekom vikenda 10. i 11. siječnja 2026. godine naš mješoviti zbor pape Dobrog i članovi Zavičajnog društva Sinac gostovali su u Hrvatskoj katoličkoj misiji u Salzburgu – župi bl. Alojzija Stepinca. Na poziv tamošnjeg župnika, fra Ivana Cvetkovića, zbor je zajedno s prijateljima iz Zavičajnog društva Sinac (pod vodstvom zborašice Anamarije Bogdanić Vlašić) u nedjelju Krštenja Gospodinova, 11. siječnja, predvodio slavlje svete mise u 11 sati, a potom održao i prigodni koncert za sve okupljene župljane.
Uz pjesmu i zajedništvo zbor se predstavio s nekoliko tradicionalnih božićnih pjesama (Oj, Djetešce, Evo zlatno sunce zađe, O kakva to svetlost i Danas se čuje), dok su članovi Zavičajnog društva Sinac izveli nekoliko božićnih narodnih pjesama iz Sinca (Na livadi kraj Betlema, Ustajte pastiri i Svem se svitu). Po završetku programa svi su izvođači zajednički izveli pjesmu Radujmo se i pivajmo, a zatim zajedno s okupljenim župljanima zapjevali i nekoliko poznatih pjesama iz Lijepe Naše, što je kod publike izazvalo veliku radost i pljesak.
Uoči povratka izvođači su se, zajedno s pastoralnim suradnicima, okupili na prigodnom domjenku, tijekom kojeg su župi uručili prigodne darove – sliku i košaru s tradicionalnim hrvatskim proizvodima. Župnik je tom prilikom izrazio radost zbog susreta, pozvao zboraše na ponovni dolazak te naglasio ljepotu zajedništva s Hrvatima izvan domovine.






